Dzien dobry

ikona tarczy
Bezpieczne zakupy          
ikona znaku akceptacji
30 dni na prawo do odstąpienia     
ikona wskazówek od zegara
Wysyłka w 24h   
ikona przedstawiająca pieniądz
Darmowa dostawa      
ikona zegara
6 lat gwarancji

Mobilny internet w tablecie - 3g, lte czy wifi

Tablet to mały, przenośny komputer o charakterystycznym wyglądzie, jednak aby móc w pełni korzystać z jego możliwości, niezbędny jest dostęp do Internetu.

Mobilny internet w tablecie - 3g, lte czy wifi

Obecnie użytkownicy tabletów mogą korzystać z Internetu w tablecie za pośrednictwem trzech różnorodnych technologii, a mianowicie 3G, LTE oraz Wi-Fi. Nie wiecie, która z nich jest najbardziej odpowiednia do Waszych potrzeb? Postaramy się Wam pomóc!


Wi-Fi

To obecnie najpopularniejszy standard sieci bezprzewodowej, dzięki któremu możemy swobodnie korzystać z Internetu w domu, pracy, na uczelni oraz wielu innych punktach, które są hotspotami. To miejsca, które poprzez odpowiednią infrastrukturę udostępniają użytkownikom internet. Wi-Fi to podstawowa funkcjonalność każdego bezprzewodowego urządzenia, dlatego każdy, nawet tani tablet może połączyć się z siecią za pomocą tej technologii. Jedyna różnica występuje w szybkości transferu. Najnowocześniejsze urządzenia na rynku funkcjonują w standardzie „ac”, który umożliwia transfer danych do 1 Gb/s przy częstotliwości 5 GHz.


3G

Jeżeli Internet jest narzędziem dla Was niezbędnym, niezależnie od czasu i miejsca, to powinniście się zdecydować na tablet z modemem 3G, ponieważ dzięki niemu można w szybki i wygodny sposób połączyć się z siecią z dowolnej lokalizacji. W tym przypadku transfer danych odbywa się poprzez sieć wybranego operatora komórkowego, dlatego korzystanie z tej usługi nie jest bezpłatne. Jednak ze względu na upowszechnienie się technologii oraz rozwój infrastruktury obecne ceny bezprzewodowego Internetu są na poziomie akceptowalnym przez większość społeczeństwa. Warto korzystać z tego typu połączenia, ponieważ jest ono świetną alternatywą w przypadku, gdy jesteśmy poza domem i nie możemy znaleźć bezpłatnego dostępu do sieci Wi-Fi. To obecnie bardzo popularne rozwiązanie, dlatego prawie każdy, nawet tani tablet posiada modem 3G. Doskonałym przykładem jest tablet z androidem OVERMAX QUALCORE 7022, którego można w naszym internetowym sklepie kupić już za 279 złotych!


LTE

To kolejny standard bezprzewodowego Internetu świadczony przez operatorów sieci komórkowych, który jest następcą standardu 3G. Jest znacznie szybszy od swojego poprzednika, dlatego osoby posiadające tablet z LTE mogą korzystać z Internetu w znacznie wygodniejszy sposób. Doskonale sprawdza się w przypadku oglądania w sieci filmów o wysokiej rozdzielczości lub pobierania plików o dużej pojemności. W Polsce standardowe prędkości internetu LTE oscylują na poziomie 30–50 Mb/s w trakcie ściągania, co można uznać za bardzo satysfakcjonujący rezultat. Należy jednak pamiętać, że usługa nie jest dostępna we wszystkich miejscach i wymaga odpowiedniego tabletu. Ceny tego typu urządzeń są tak naprawdę bardzo zróżnicowane. W naszym internetowym sklepie oferujemy tablet OVERMAX QUALCORE 7030, który kosztuje jedynie 315 złotych. To tani i dobry tablet z modemem 4G LTE. Z pewnością sprosta Waszym oczekiwaniom.

Zapraszamy również do przeczytania innych wpisów z naszego BLOGA